Dziki Zachód w naszej szkole - Dzień Kowboja.

Kowboje są symbolem siły, prawości i odwagi. Dzielni wojownicy walczący z przeciwnościami losu w imię ideałów.

Uzbrojeni w rewolwery, ubrani w kapelusze chroniące ich przed skwarem pustyni, dżinsy i kraciaste koszule przemierzali bezkresne równiny w poszukiwaniu nowych wyzwań.

 W dniu 12.06.2017 roku kolejny raz został przeprowadzony w naszej szkole dzień tematyczny „Dzień kowboja”, w którym to uczniowie jak i nauczyciel języka angielskiego ubrali się w stroje dzikiego zachodu. Było bajecznie i kolorowo: koszule, kapelusze, czuliśmy się jak na dzikim zachodzie.

Nasi kowboje z klasy VI wzięli udział w  różnych zabawach dzikiego zachodu:
ŁAPANIE KONIA NA LASSO – złapanie dzikiego rumaka na lasso to nie lada wyzwanie dla każdego kowboja. W tej konkurencji każdy miał okazję przekonać się czy potrafisz ujarzmić nawet najbardziej dzikiego rumaka (za rumaka służyło nam krzesło),

RZUT PODKOWĄ DO CELU – każdy kowboj w chwilach wytchnienia lubi zmierzyć się w starej grze polegająca na trafieniu wewnętrzną krawędzią podkowy (nam służyło ringo) w oddalony o 10 kroków metalowy pręt.
RZUT KAPELUSZEM NA GŁOWĘ – kapelusz jest nieodzownym elementem ubioru każdego kowboja! W tej konkurencji każdy mógł sprawdzić czy potrafi celnie rzucić kapeluszem na głowę drugiego kowboja.

PRZYPINANIE ODZNAKI – nie lada wyzwanie, konkurencja polega na przypięciu  zamkniętymi oczami odznaki.

Każdy kowboj wie, że po dniu ciężkiej pracy należy się chwila odpoczynku, dlatego nasi kowboje przygotowali również układ taneczny. 

            Dzień przyniósł wiele radości i pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku będzie również ciekawie.

Foto relacja: https://photos.google.com/share/AF1QipPcEvZRRT7gqipGQW_4iaLh_ggnyCkoNfHv5d7tFQdNU3tSOig9kZV7srd3oRh8MA?key=S1pKcTlzVVBodTZic2hzN3l5cExscW1SVjV1MjVR