Święto Szkoły

Zgodnie z wieloletnia tradycją naszej placówki 21 marca 2018 r. zorganizowaliśmy Święto Szkoły. Tematyka tej uroczystości związana była ściśle z naszym patronem K.I. Gałczyńskim.  Tegoroczne Święto miało wyjątkowy charakter, ponieważ rozpoczęliśmy je wprowadzeniem sztandaru szkoły, który po długiej przerwie po raz pierwszy był z nami na tak ważnej uroczystości. Nieobecność sztandaru związana była ze zmianą nazwy szkoły, która od 1 września 2018 r. brzmi Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Lipowcu.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas liczni goście: przedstawiciele Jednostki Wojskowej w Lipowcu, radny Gminy Szczytno pan Rafał Szumny, sołtys wsi pani Małgorzata Rosa, emerytowani nauczyciele oraz rodzice.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty: aktorskie, taneczne, wokalne oraz muzyczne.

Po przeglądzie talentów zaproszono wszystkich gości, nauczycieli oraz uczniów na mały poczęstunek połączony z kiermaszem ozdób wielkanocnych. Każdy mógł skosztować przepysznych wypieków naszych rodziców.

W drugiej części spotkania na scenę zaproszono uczniów gimnazjum oraz klasy siódmej, którzy wzięli udział w konkursie scenek z Teatrzyku „Zielona Gęś”. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą gra aktorską, ogromną kreatywnością i umiejętnością pracy zespołowej. Jury miało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie statuetkę Zielonej Gęsi i I miejsce przyznano klasie III B, którą reprezentowała Sylwia Kur w scence pod tytułem „ Żarłoczna Ewa”. Miejsce drugie zajęli uczniowie klasy III A (scenka pt. „Żona Lota”), a miejsce trzecie zajęli uczniowie klasy II B (scenka pt.”Siedmiu śpiących braci w szkole”).

Na zakończenie uroczystości zostały rozdane nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu Teatrzyku „ Zielona Gęś” oraz uczestników Przeglądu Talentów. Uczniowie odbierali gratulacje od przybyłych gości.

Impreza była okazją do dobrej zabawy, zarówno dla tych, którzy stali na scenie, jak i zasiadali na widowni.  Foto relacja.