Szkoła

Kontakt

Zespół Szkół w Lipowcu im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Lipowiec 48

12-100 Szczytno,


tel. 89 622 00 27
fax: 89 622 00 27

Adres internetowy: http://www.zslipowiec.ipns.pl/
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogólne informacje

Zespół Szkół im K.I. Gałczyńskiego w Lipowcu
Szkoła mieści się pod adresem: 12-100 Szczytno Lipowiec 48
W skład Zespołu Szkół wchodzą następujące szkoły:

·        Szkoła Podstawowa w Lipowcu.

·        Gimnazjum Publiczne w Lipowcu.

Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Szczytno. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Stopień organizacyjny Zespołu Szkół obejmuje:

·         klasy I- VI Szkoły Podstawowej,

·         klasy I-III Gimnazjum Publicznego.

Szkoła położona jest we wsi Lipowiec. Lipowiec to miejscowość położona w gminie Szczytno.
Jest jedną z największych wiosek w powiecie szczycieńskim, liczy około 200 gospodarstw domowych, w których żyje około 1000 osób. W Lipowcu funkcjonuje Zespół Szkół (szkoła podstawowa i gimnazjum), Przedszkole, Punkt kasowy BS w Szczytnie, Jednostka Wojskowa, Biblioteka Publiczna, Ośrodek Zdrowia, Urząd Pocztowy, Ochotnicza Straż Pożarna. Lipowiec jest Parafią, która skupia pięć wiosek należących do tego samego kościoła położonego w centrum wsi. Lipowiec został założony 11 listopada 1666 roku. Kościół katolicki wybudowano tu w roku 1892 dzięki staraniom księdza Walentego Tolksdorfa. Konsekracji ku czci św. Walentego dokonał biskup Andrzej Thiel, odbyła się w roku1896. Kościół neogotycki, murowany z czerwonej cegły, salowy. Wieża trzykondygnacyjna, zwieńczona spiczastym hełmem. Na zewnątrz opięta skarpami. W murze fundamentów od strony północnej. W granitowym bloku wykute inicjały budowniczego "BWT 1892". Wyposażenie neogotyckie, jednolite, z końca XIX wieku.